Festiwal Młode Wilki

MW 25 / TEKHNE
Sound Sessions  

10 – 16 maja 2025 

Tegoroczna edycja Festiwalu Młode Wilki 25, organizowana jest wspólnie z projektem Tekhnē w ramach którego sześć europejskich instytucji ma na celu zbadanie emancypacyjnego potencjału technologii w muzyce i sztuce dźwiękowej.

W dniach 11 – 16 maja, młode artystki i młodzi artyści z Polski, Portugalii, Belgii, Francji, Łotwy i Niemiec spotkają się w Szczecinie. Zaprezentują publiczności realizacje z pola sztuki dźwięku – instalacje, obiekty dźwiękowe, słuchowiska, audio-spacery, nagrania muzyki eksperymentalnej – w ramach indywidualnych prezentacji oraz wspólnej wystawy w TRAFO, (wernisaż, 15 maja godz. 19:00). W ramach Festiwalu odbędą się również wykłady zaproszonych osób eksperckich z dziedziny sztuki dźwięku : Caroline Profanter (Qo2 Belgia), Jan Rohif (CTM Festival Berlin), Antoni Michnik (Glissando Magazine), oraz wydarzenie wizualno-dźwiękowe organizowane przez osoby studenckie Akademii Sztuki w Szczecinie. Kuratorami przedsięwzięcia są Zorka Wollny i Łukasz Jastrubczak.

Do 28 marca (do 23:59) przyjmujemy zgłoszenia projektów sound-artowych*   
w ramach Festiwalu Młode Wilki 25 i Europejskiego projektu TEKHNE 

Spośród nadesłanych zgłoszeń zespół jurorski z udziałem Caroline Profanter (Qo2 Belgia), Jan Rohif (CTM Festival Berlin), Antoni Michnik (Glissando Magazine), Zorka Wollny (Akademia Sztuki w Szczecinie), Łukasz Jastrubczak (Akademia Sztuki w Szczecinie) dokona wyboru 5ciu osób studenckich z uczelni artystycznych w Polsce, 
które razem z młodymi artystami i artystkami z Portugalii, Belgii, Francji, Łotwy i Niemiec wezmą udział 
w kilkudniowym seminarium Młode Wilki 25 / Tekhne – Sound Sessions w Szczecinie oraz zaprezentują swoje realizacje w ramach wystawy zbiorowej w TRAFO.  

Zapewniamy nocleg, wyżywienie oraz honorarium w wysokości 1000 zł.  

*w ramach otwartego naboru przyjmujemy realizacje z pola sztuki dźwięku : instalacje, 
obiekty dźwiękowe, słuchowiska, audio-spacery, nagrania muzyki eksperymentalnej, itp. 


JAK ZGŁOSIĆ PRACĘ?

a. przeczytaj regulamin

b. wypełnij formularz zgłoszeniowy

c. Zgłaszany projekt, w formie pliku cyfrowego, katalogu zdjęć, pliku audio, czy tekstu – opisu
razem z formularzem zgłoszeniowym wyślij na adres : mlodewilki@akademiasztuki.eu.
Jeśli istnieje taka potrzeba można skorzystać z portali do wysyłania plików typu : https://wetransfer.com/ 

jednak maksymalnie całość nie może przekraczać 1gb.
Bardzo mile widziane jest udostępnianie plików przez linki w chmurze.
W tym wypadku należy link do pracy umieścić w odpowiednim polu w formularzu zgłoszeniowym. 

Organizator Festiwalu nie pobiera opłaty za zgłoszenie.


Festiwal „Młode Wilki” organizowany jest od 2014 roku przez Akademię Sztuki w Szczecinie. Jest to jeden z najważniejszych w Polsce przeglądów młodej sztuki, który organizowany jest poprzez otwarty nabór. Spośród zgłoszonych projektów, Jury wybiera osoby lub kolektywy artystyczne (studiujące na wyższych uczelniach artystycznych w kraju), które w ramach Festiwalu prezentują swoje projekty na wystawie zbiorowej.

Autorki i autorzy wyróżnionych projektów przyjeżdżają do Szczecina i uczestniczą w festiwalowych wydarzeniach. Dzięki temu Młode Wilki, poza częścią konkursową, są przede wszystkim miejscem spotkań najmłodszego pokolenia artystek i artystów, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między studentami i studentkami praktykującymi sztukę współczesną oraz zaproszonymi gośćmi. Festiwal jest platformą, w ramach której istotne współczesne problemy artystyczne i społeczno-polityczne, poddawane są konstruktywnej refleksji i krytyce w ramach rzeczywistego spotkania różnych osób.

Więcej na stronie : https://mlodewilki.akademiasztuki.eu/